Aktualności

Wspieramy Fundację Piękniejsze Życie

Vipera Cosmetics, członek  Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, w programie charytatywnym skierowanym do kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. 
 

Fundacja, założona w maju 2011 roku, jest następstwem programu Piękniejsze Życie, będącego polską edycją międzynarodowego projektu „Look Good… Feel Better” działającego w 24 krajach na świecie. Celem programu jest wsparcie chorych na raka kobiet.

                                            

W Polsce, Piękniejsze Życie zadebiutowało jesienią 2006 roku, z inicjatywy Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i jego firm członkowskich. Obecnie, setki pacjentek rocznie bierze udział w warsztatach organizowanych w Centrach Onkologii w Warszawie, Lublinie, Łomży i Kielcach.    
 
W ramach programu Piękniejsze Życie, w szpitalach/klinikach onkologicznych organizowane są co miesiąc dwugodzinne warsztaty, podczas których specjalnie przeszkoleni wolontariusze – zawodowi makijażyści i kosmetyczki - prowadzą dla 10-osobowych grup pacjentek wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu. Kobiety, które zmagają się z chorobą nowotworową, uczą się wykonywać makijaż, który pomaga ukryć widoczne uboczne efekty leczenia onkologicznego.
 
Inicjatywa powstała w 1989 r. w Stanach Zjednoczonych gdzie poddana zewnętrznej metamorfozie pacjentka doznała również metamorfozy wewnętrznej;  ustąpiła depresja,  odzyskała radość życia, nabrała pewności siebie, a na jej twarzy pierwszy raz od kilkunastu tygodni zagościł uśmiech. Historia pacjentki poruszyła serca członków PCPC, którzy podjęli decyzję o stworzeniu programu "Look Good ... Feel Better”, mającego za zadanie wspierać kobiety zmagające się z chorobą nowotworową.
 
W ramach Programu „Piękniejsze Życie”  wykwalifikowana grupa wolontariuszy w Polsce organizuje bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu dla pacjentek onkologicznych. W czasie praktycznych szkoleń zawodowe kosmetyczki i wizażystki dzielą się z kursantkami tajnikami pielęgnacji skóry i wizażu, dzięki którym można zamaskować lub pokonać uboczne efekty leczenia. Pacjentki odzyskują nawilżoną, zdrową cerę, powabny rysunek ust,  brwi oraz oprawę oczu i piękne, kobiece spojrzenie.
 
Vipera Cosmetics od początku aktywnie wspomaga działania Fundacji i wspiera kobiety w trakcie leczenia onkologicznego. Zarówno działania Fundacji, jak i sam projekt warsztatowy opiera się na wolontariacie, w związku z czym sponsorzy oraz osoby przeprowadzające szkolenia nie czerpią z programu żadnych korzyści materialnych.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/lookgoodfeelbetter (Oficjalny profil Look Good... Feel Better na portalu Facebook)

 

Więcej informacji o programie na www.piekniejszezycie.org

Dodano: mar 30, 2015

Magnetic Play Zone © copyright by: 2013 VIPERA Sp. z o.o. Sp. K. | Design: sayz.pl | Kolory kosmetyków na stronie www mogą nie odzwierciedlać rzeczywistych barw